נוטשים את ה-VPN ועוברים לתפיסת ZTA בעבודה היברידית | DnA-IT

נוטשים את ה-VPN הארגוני ועוברים לפתרון מאובטח בתפיסת "אפס אמון" לעבודה היברידית

רשת פרטית וירטואלית (VPN) מושלמת לעובדים פנימיים שצריכים לגשת לשרת בתוך אזור החברה מכל מקום מלבד המשרד. אנו משתמשים במחשבים הניידים שלנו אם צריך לעבוד מרחוק. בדרך כלל, סוג זה של רשת מציע חיבורים מהירים המסייעים לחברות לפעול ביעילות. בנוסף לאפשר לעובדים לעבוד מהבית או בדרכים, חיבורי VPN יכולים גם לתת לספקים גישה למשאבים פנימיים שהם צריכים על מנת לתמוך בפעילות הארגון.

 

עם זאת, ישנן מספר בעיות, חששות ופגיעויות בכל הנוגע לפריסת שירותי VPN. נציין כאן מספר בעיות נפוצות אשר חיוניות כיום בהגנה על אבטחת הרשת הארגונית.

VPN

סיכוני אבטחה

VPNs  אינם מאובטחים מכיוון שהם חושפים רשתות שלמות לאיומים כמו תוכנות זדוניות, התקפות DDoS והתקפות זיוף. ברגע שתוקף פרץ לרשת באמצעות מכשיר שנפגע, ניתן להפיל את כל הרשת.

VPN של צד שלישי לא יכול ליצור או לאכוף מדיניות אישורי חיבור.

ספקי צד שלישי עשויים לפעמים לעבוד בפרוטוקולי VPN שאינם אופטימלים, אך אינם בשליטת הלקוח, פרוטוקולים שיוצרים הזדמנויות להאקרים להיכנס לרשת.

 

מגבלות רוחב פס ובעיות ביצועים

VPNs  יכולים ליצור בעיות איטיות ורוחב פס עקב התקורה הקשורה להצפנה ולניתוב תעבורה דרך שרתים מרוחקים. זה יכול להשפיע על חווית המשתמש והפרודוקטיביות, במיוחד עבור משימות עתירות רוחב פס כגון שיחות וידאו או העברות קבצים גדולות. במקרים מסוימים, עובדים עשויים לעקוף את ה-VPN לחלוטין כדי לעקוף צווארי בקבוק בביצועים, ולחשוף את הארגון לסיכוני אבטחה נוספים.

 

 

VPN מאובטח יותר = כוח עבודה פחות פרודוקטיבי

בעוד ששימוש בתוכנת VPN מגביר את האבטחה על חיבור לא מוצפן, מהירויות החיבור וביצועי האפליקציה יכולים לרדת עקב מספר גורמים: כמו הזמן הדרוש להתקנה ובדיקת ה-VPN שבדרך כלל מערבים מחלקות אחרות כמו תמיכת IT.

נוף איום מתפתח: ככל שאיומי סייבר מתפתחים ומתוחכמים יותר ויותר, פתרונות VPN מסורתיים עשויים להתקשות לעמוד בקצב. איומים מתמשכים מתקדמים (APTs), ניצול של ZERO DAY וצורות אחרות של תוכנות זדוניות עלולים להתחמק מזיהוי ולפגוע בחיבורי VPN, מה שמציב אתגרים משמעותיים עבור צוותי אבטחה שמטרתם להגן על רשתות ארגוניות.

בנוסף, ייתכן שלספקי צד שלישי אין תמיכה טכנית פנימית שתסייע בהגדרה ראשונית, פתרון בעיות בחיבור VPN  וכן פתרון בעיות יומיומיות, וייתכן שיזדקקו למשאבים כדי לסייע למשתמשים, ובכך להגדיל את עלויות התפעול לפתרון.

 

גישת הכל או כלום

כאשר עסק משתמש ב-VPN כדי לספק לספקי צד שלישי גישה לרשת שלהם, לספקים אלה יש גישה מלאה לרשת שלך (לדוגמה, בתחילת עבודה) או שלא (כאשר אתה מבטל גישה לאחר סיום העבודה ) – אלא אם חברות מיישמות חלוקת רשת קפדנית עם חומות אש ומתגים, מה שמוסיף מורכבות נוספת.

אין גוונים של אפור, אין יכולת לתת גישה חלקית רק למשאבים הנדרשים. ככל שהספקים שלך יכולים לגשת ליותר שרתים, יישומים וציוד רשת, כך יש לך יותר סיכון. גם אם תחלק את הרשתות שלך עם VLAN (רשתות מקומיות וירטואליות), הגישה עדיין יכולה להיות רחבה מדי.

 

חוסר אחריות יוצר סיכוני VPN של צד שלישי

VPNs בדרך כלל מספקים מעט או בכלל לא מספקים רשומות ביקורת מפורטות, כך שאינך יכול לפקח ולתעד את הפעולות של כל ספק צד שלישי המשתמש ב-VPN. בדרך כלל, כל מה שנרשם הוא זמני חיבור ואפילו אז הנתונים האלה נמצאים בשירות נפרד לצורך למעקב ולצפייה.

ללא גישה קלה ומרוכזת לכל המידע ההיסטורי בחיבור (משתמש, אפליקציות שאליו ניגשו, סיבת הגישה וכו'), לא ניתן להוכיח מי או מה יצר בעיה, אם תתרחש פריצה או טעות עקב ספק צד שלישי.

אם כך, לאן עובר השוק?

השוק עובר לעבוד עם פתרונות ZTNA (Zero Trust Network Access) המספקות דרך מאובטחת, גמישה ויעילה יותר להתחבר לרשת החברה מרחוק.

גישת אפס אמון- כל בקשות הגישה מאומתות ומאושרות לפני מתן גישה, גישה זו מספקת שכבת אבטחה נוספת המקשה על ביצוע פשעי סייבר דרך גניבת פרטי החיבור.

בנוסף ZTNA  משתמש באימות דו שלבי הנותן שכבת הגנה נוספת להתחבר לסביבה הארגונית

הגישה להתחברות בZTNA  היא על בסיס אפליקציה  ולא על בסיס רשת שלמה, מה שמקשיח את הגישה לרשת לאופן מאוד ספציפי ונקודתי, גישה זו מפחיתה את כמות הנתונים שזורמים ברשת ומשפרת את ביצועי הרשת.

ZTNA מצריך פחות רכיבי חומרה בצד הלקוח וניתן לעבוד במודל ענני לשליטה בחיבורים וניהול הרשאות.

 

תפיסת ה-ZTA באה לידי ביטוי כחלק מתפיסת אבטחה ושירות בקצה - Secure Service Edge

סיסקו לדוגמא מספקת שירות Secure Service Edge (SSE) אשר מספק גישה מקיפה לאבטחת רשת וקישוריות, המשלבת אלמנטים שונים כגון אבטית גישה מאובטחת לרכיבי קצה, אבטחת אמון אפס ורשתות מבוססות ענן. להלן כמה יתרונות לשירות:

אבטחה ורשת משולבים

Cisco Secure Service Edge משלב תכונות אבטחה מתקדמות עם יכולות רשת, ומספקת פלטפורמה אחידה להגנה וחיבור של משתמשים, התקנים ויישומים על פני סביבות מבוזרות. גישה משולבת זו מפשטת את הפריסה, הניהול ופתרון הבעיות, ומפחיתה את המורכבות עבור צוותי IT.

יכולת גדילה אוטומטי בהתאם לצורך וגמישות

שירות ה-SSE מתוכנן להתרחב בצורה חלקה כדי לתמוך בצרכים המתפתחים של ארגונים, בין אם זה הרחבת תשתית הרשת, התאמה לכוח אדם מרוחק או אימוץ שירותי ענן. עם אפשרויות פריסה גמישות, כולל מכשירי חומרה, מכשירים וירטואליים ופתרונות מבוססי ענן, Cisco SSE יכול להתאים את עצמם לסביבות ולמקרי שימוש שונים.

ענן מודיעין מחקרי בתחום הסייבר הגדול בעולם

לסיסקו יש את ענן המחקר המודיעיני מהגדולים בעולם, עם יותר מ-2.8 מיליון דגימות תוכנות זדוניות ביום, ומעל 600 מיליארד בקשות DNS ביום, ובעזרת יכולות AI מתקדמות  TALOS מבצע אנליטיקות לזיהוי מקדים של אתרים זדוניים והתנהגויות לא שגרתיות

הגנה מקיפה על איומים

השירות משלב שכבות מרובות של אבטחה כדי להגן מפני מגוון רחב של איומים, כולל תוכנות זדוניות, תוכנות כופר, התקפות דיוג וחילוץ נתונים. מינוף אינטליגנציה מתקדמת של איומים, למידת מכונה וניתוח התנהגותי. לדוגמא: יכולת לזהות ולהפחית איומים מתעוררים בזמן אמת, ולשפר את עמדת האבטחה הכוללת

לסיכום: SSE מציע גישה הוליסטית לאבטחת רשת וקישוריות, המשלבת תכונות אבטחה מתקדמות עם יכולות רשת כדי להתמודד עם האתגרים של סביבות IT מודרניות. עם המדרגיות, הגמישות והגישה המשולבת שלה הכלי מספק את הכלים הנדרשים לארגון כדי להגן על נכסיו, המשתמשים והמידע

לפרטים נוספים ושיחה עם יועץ מלאו את הטופס

  כמות המשתמשים בארגון
  EnHe
  צרו קשר
  נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה, בקשה ועניין וניצור עמכם קשר בהקדם

   *רק פניות רלוונטיות יענו.
   *פתרונות החברה מיועדים לארגונים עם מינימום של 100 משתמשים ומעלה.

   Contact Us
   Tell us about your issue so we can get you to the right people, as soon as possible.

    *Only relevant inquiries will be responded.
    *The company's solutions are intended for organizations with a minimum of 100 active users.

    נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה,בקשה ועניין. ניצור עמכם קשר בהקדם

     כמות המשתמשים בארגון

     *פניות רלוונטיות יענו. פתרונות החברה מיועדים לארגונים עם 100 משתמשים ומעלה

     כלי נגישות