VDI | וירטואליזציה של תחנות עבודה | פתרונות מתקדמים DnA-IT

VDI – וירטואליזציה של תחנות עבודה

 • גדילה לינארית

 • חוויית משתמש מעולה

 • ניוד והמשכיות עסקית

 • עלויות נמוכות וצפויות מראש

מדוע כדאי ליישם פתרון VDI?

כיום כשהמעבר ל-Windows 10 הוא הכרחי, מומלץ לעבור לתשתית VDI מודרנית, חכמה, מאובטחת, זמינה תמיד ומנוהלת ומתופעלת באופן מרכזי

קיימות מספר טכנולוגיות המספקות פתרונות VDI מתקדמים עבור וירטואליזציה של תחנות עבודה. חלקן מיושמות מקומית בתוך ה-Data Center הארגוני וחלקן מנוהלות או רצות בענן. כיום, יותר מתמיד, שווה לעסקים וארגונים לבחון את המעבר ל-VDI על פני שדרוג פיזי של תחנות הקצה. בייחוד עקב המעבר מ-Windows 7 ל-Windows 10 ובכלל, כאשר הצורך באבטחת מידע הולך וגובר, זאת לצד הדרישה לזמינות עבודה גבוהה ומכל מקום ועל כל מכשיר המצריכה מעבר מתשתית פיזית מסורתית לפתרון VDI כזה או אחר.

 

רוצים ללמוד מה היתרונות המרכזיים של פתרון VDI?

יישום VDI – הסיבות המובילות

ההחלטה ליישם VDI קיים בחברות מכל הגדלים, במיוחד אלו עם צוות IT מצומצם ותקציבים מוגבלים. סיבות רבות מובילות להחלטה על הקמת תשתית וירטואלית לתחנות קצה (VDI):

א. צורך בשדרוג מערכת הפעלה מיושנת בתחנות קצה מטעמי אבטחה ו/או תאימות ליישומים חדשים. במקום להחליף חומרה ו/או לשדרג מערכת הפעלה בפריסה פיזית, עוברים לתשתית מרכזית עם תחנות וירטואליות מנוהלות על גבי מערכת הפעלה חדשה. במיוחד עולה הצורך כעת כשמיקרוסופט מסיימת את תמיכתה ב-Windows 7 בינואר 2020 ומוכרחים לעבור למערכת הפעלה חדשה Windows 10.

ב. צורך בשליטה וניהול אחיד של תחנות קצה. נובע בעיקר מהצורך בשונות בין מחשבי קצה. ריבוי פרופילי משתמשים, מגוון היישומים וכו'. מעבר ל-VDI מאפשר שליטה וניהול מרכזי חזק וחכם יותר.

ג. הטמעת יישומים חדשים לארגון שלא נתמכים במערכות ההפעלה הקיימות. במקום לשדרג את מערכת ההפעלה במחשבי הקצה פורסים תחנות וירטואליות עם היישומים המודרניים על גבי אותה תשתית.

ד. צורך בהקטנת המאמץ והזמן המושקע בתמיכת משתמשים כדי להקטין למינימום רציפות העבודה והגדלת היעילות בצד המשתמשים.

ה. איומי סייבר הולכים וגדלים דורשים מספר שכבות הגנה ביחידות הקצה. במקום להטמיע פתרונות הגנה פיזיים, סריקה, נטרול וכו' בצד יחידת קצה. מעבר ל-VDI מאפשר לספק תחנה מאובטחת למשתמשים ברמות מתקדמות הרבה יותר.

בשנים האחרונות הלך וגבר אימוץ התפיסה של וירטואליזציה בתחנות עבודה

בסקר שנערך עם קהילת מומחי מחשוב קצה בעולם ובוצע על ידי IGEL Community בו רואיינו 146 מומחי מחשוב קצה אשר אחראים לפריסה של 2,321,025 שולחנות עבודה וירטואליים בכל רחבי העולם, נראה כי הדעה הרווחת כיום היא שטכנולוגיית VDI צריכה להיות המיינסטרים בארגונים. הסקר מראה גם את השיקולים המרכזיים למעבר ל-VDI. ניתן לראות כי שיקול הניהול מאוד מהותי (85%), כמו גם ניידות גדולה יותר (81%) ואבטחת מידע (66%) שגם מהווים גורם מאיץ לעבור לעבוד ב- VDI בארגונים וחברות.

פתרון Virtual Desktop Infrastructure – VDI 

שימוש בתחנות קצה קיימות ואימוץ BYOD באופן מאובטח לארגון.

הפתרון מספק חווית משתמש של תחנת קצה מלאה ובמתכונת מוכרת למשתמש. בפתרון זה לכל משתמש יש תחנה וירטואלית משלו אך היא נשלטת ורצה בצורה מרכזית חכמה בדאטה סנטר הארגוני. הטכנולוגיה שעומדת מאחורי פתרון זה כיום מאוד בשלה ומאפשרת מצד אחד אחידות בסט היישומים והגדרות המערכת בתחנות הקצה (ניתן גם לייצר מספר סטים/Images לאוכלוסיות שונות). מאידך, לכל משתמש יש פרופיל משלו, סביבת התאמות ייחודית, פרסונליזציה מלאה ותוספת יישומים רלוונטיים עבורו במידת הצורך.

DaaS – Desktop as a Service

שימוש בתחנות וירטואליות בענן באמצעות תפיסת שולחן העבודה כשירות (DaaS)

שירות זה מבוסס על צריכת מחשוב ענן; צד שלישי מארח את הקצה האחורי של פריסת תשתית ה VDI. בעבודה עם DaaS, מערכות ההפעלה השולחניות פועלות בתוך מכונות וירטואליות בשרתים במרכז הנתונים של ספקית הענן. כל תשתיות התמיכה הדרושות, כולל אחסון ומשאבי רשת, חיים גם הם בענן. כמו ב- VDI מקומי, ספק DaaS מספק שולחנות עבודה וירטואליים דרך הרשת להתקני קצה אצל הלקוח, שם משתמשי הקצה עשויים לגשת אליהם באמצעות דפדפן אינטרנט סטנדרטי.

VDI לעומת DaaS

שירות DaaS מספק כיום, למעט תכונות מתקדמות, את כל היתרונות של תשתית שולחן עבודה וירטואלית, כולל תמיכה בעבודה מרחוק, שיפור האבטחה וקלות ניהול שולחן העבודה.

בנוסף על אלו, פתרונות DaaS שואפים לספק יתרון נוסף בעלויות. פריסת VDI מקומית דרשה בעבר השקעה משמעותית ראשונית בייחוד בתשתיות Legacy (תשתיות מחשוב, אחסון ורשת נפרדות). עלויות אלו פחתו בזכות הופעתן של מערכות תשתית HCI (Hyper Converged) המספקות פתרון ארכיטקטוני נכון גם עבור VDI.

לעומת זאת, עם DaaS ארגונים לא משלמים עלויות מראש. הם משלמים רק עבור שולחנות העבודה הווירטואליים שבהם הם משתמשים מדי חודש. עם זאת עם הזמן ועם הגדילה של הארגון, עלויות המנוי הללו יכולות להסתכם בסכומים גבוהים מאוד שבסופו של דבר יהיו גבוהים יותר מההוצאה של פריסת VDI מקומי.

 

DnA-IT השותפה המוסמכת והמובילה בישראל בהטמעת תשתיות Nutanix

Nutanix מובילה את מהפכת התשתיות השקופות

לתיאום פגישת הדגמה ללא התחייבות השאירו פרטים

VDI Thin client

  רוצים להתנסות ולראות איך זה עובד?

  גדילה לינארית

  כדי להשיג יישום מוצלח ב-VDI, חסר סיכונים בהיבט התשתית, מימוש ארכיטקטורת תשתית מודרנית דוגמת HCI (תשתית Hyper Converged) מאפשרת גדילה לינארית אמיתית. תפיסה זו תספק ביצועים טובים יותר, רמת זמינות גבוהה יותר, ניהול חזק, פשוט וקל לתפעול.

  חוויית משתמש מעולה

  מדד להצלחה של פרויקט VDI הוא בראש ובראשונה חוויית משתמש טובה לפחות כמו זו שאליה הוא רגיל בשיטה הקיימת. ארכיטקטורה חכמה של תשתית הבנויה על ביצועי פלאש לכל התחנות הווירטואליות ללא תווך אשר עלול להאט את הגישה. כמו כן, ארכיטקטורה זו מבטיחה מניעת צוואר בקבוק בכל גודל המערך ועל ידי כך מספקת חוויית משתמש מעולה.

  ניוד והמשכיות עסקית

  בזכות הארכיטקטורה בה התחנות הווירטואליות פעילות בדאטה סנטר בהתקני הקצה – המערכת מספקת באופן מובנה המשך עבודה מאותה נקודה בדיוק בעקבות ניוד (ניתוק והתחברות). כמו כן, סנכרון התחנות הווירטואליות לתשתית התאוששות תספק המשכיות עסקית במידה ויידרש ללא שום צורך בהתאמה או שינוי ביחידות הקצה.

  עלויות נמוכות וצפויות מראש

  ארכיטקטורות תשתית מודרניות המבוססות על Hyper Converged מסירות את הצורך ברכישת תשתית ראשונית גדולה ויוצרת Time to Value מהיר ליישום ולתרומה עסקית. כמו כן, היא מאפשרת לארגונים לספק פתרון כלכלי אשר נע בין עשרות לאלפי תחנות וירטואליות, תוך שמירה על חווית משתמש מעולה ובתכנון תקציבי ברור. כמו כן, מאפשר שימור השקעה בשימוש לאורך זמן ארוך יותר בתחנות פיזיות ארגוניות.

  פלטפורמת ה VDI של נוטניקס – Nutanix Frame

  פלטפורמת Frame של Nutanix היא פלטפורמת VDI גלובלית, היחידה שאינה תלויה בתשתית ומאפשרת הפעלה וניהול פשוטים של יישומים ושולחנות עבודה.

  פלטפורמת Frame פותחה ותוכננה לתוך עידן הענן ולכן מותאמת בצורה אולטימטיבית לסביבת ענן ולפתרון המונגש כ- Desktop as a Service, בנוסף ליכולות ה- VDI הבסיסיות.

  המאפיינים העיקרים שלה שמותאמים כפלטפורמת ענן הם ארכיטקטורה מונעת אדפטציות API, תומכת ב Multitenancy וסביבה מרובת עננים ומאפשרת מודל צריכה גמיש.

  בנוסף ליתרון זה, לפלטפורמת Frame יכולות אבטחת מידע מתקדמות שפותחו באופן ייעודי עבור הפלטפורמה, ומעניקות לה יתרון משמעותי כאשר מדובר על אבטחת מידע בארגון.

  לקריאה נוספת על Nutanix Frame

   

   

  Desktop as a service

  שנדבר?
  השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם

   שנדבר?
   השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם