שולחן עבודה מרוחק - Desktop as a Service - DaaS - כשירות בענן | DnA-IT
 1. עמוד הבית
 2. מידע מקצועי
 3. שולחן עבודה מרוחק – כשירות Desktop as a Service

שולחן עבודה מרוחק – כשירות Desktop as a Service

מהו שולחן עבודה מרוחק כשירות מנוהל בענן (DaaS)?

שולחן עבודה מרוחק כשירות (DaaS) הוא שירות מחשוב ענן בו ספק הענן מארח פריסה של תחנות עבודה וירטואליות (VDI) כאשר כל תהליך הניהול, התפעול, ההגנה והשדרוג של מערך ה-VDI באחריות ספק הענן (ולא באחריות הלקוח).

כחלק מתהליך העבודה ב-DaaS, מערכות הפעלה שולחניות פועלות בתוך תחנות עבודה וירטואליות במרכז הנתונים של ספקית הענן. כל תשתיות התמיכה הדרושות, כולל אחסון ומשאבי רשת, פועלים גם הם בענן. כמו ב- VDI מקומי, ספק DaaS מנגיש תחנות עבודה וירטואליות דרך הרשת להתקני קצה של הלקוח, כאשר הגישה אליהם יכולה להתבצע במספר אופנים (קליינט או דפדפן) ובאופן מאובטח.

חיבור לשולחן עבודה מרוחק – כיצד השירות פועל?

ארכיטקטורת DaaS (או VDI as a Service) מותאמת לריבוי לקוחות (Multi Tenant). ארגונים רוכשים את השירות באמצעות מודל מנוי, בדרך כלל בהתבסס על מספר מופעי תחנות העבודה הווירטואליות הנדרשים לפעול בחודש.

במודל שכזה תחנת העבודה מסופקת כשירות, ספק מחשוב הענן מנהל את האחריות המלאה על אחסון הנתונים, גיבוי, אבטחה ושדרוגים לכל מעטפת השירות. בעוד שהספק מטפל בכל עלויות האחזקה והתשתיות האחראיות לאספקת שירות ה-DaaS – הלקוח מנהל את המידע, התהליכים העסקיים, היישומים והאבטחה עבור תחנות העבודה עצמן.

בדומה לעבודה ב-VDI מקומי, גם בשירות VDI as a Service המידע אינו מאוחסן באופן מקומי. כל המידע מאוחסן מרכזית ונגיש עבור המשתמש הספציפי בהתאם להגדרות וההרשאות. הגישה לשולחן העבודה המרוחק אינו תלוי במכשיר, במיקום וברשת.

DaaS או VDI מקומי? ההבדלים בין השירותים

ישנם כמה הבדלים בין DaaS לפתרונות VDI.

פתרונות VDI הם תפיסה היסטורית בת מעל 15 שנה בה מקימים תשתית מקומית – גדולה בדרך כלל, ואותה תשתית כוללת בתוכה גם תחנות עבודה וירטואליות וגם שרתי ניהול ומעטפת מלאה לפתרון.

יישום של VDI בתשתית המקומית הוא גם יקר וגם מורכב להטמעה ולתפעול. שדרוג של יישום כזה דורש כח אדם מיומן ובנוסף מייצר תלות גבוהה ביצרן או בגוף האינטגרציה לליווי התהליך ויוצר בעצם אי ייחודי בתוך מערך ה-IT הארגוני, אותו יש לתחזק באופן שוטף.

DaaS משחרר את מחלקת ה-IT מהצורך לדאוג לאתגר הזה. בשירות DaaS כל התשתית, צורת ההתחברות, אבט"מ לשירות, תפעול תקלות, הקשחות ושדרוגים – כולו באחריות ספק הענן.
התשתיות שעליהן נמצא שירות ה DaaS נמצאות אצל ספק הענן וכוללות גישה לרשת התחנות הוירטואליות, השרתים הנדרשים לניהול המערך, שולחנות העבודה והיישומים הארגוניים הרצים בה. שתחזוקה של כל אלו היא באחריות ספק הענן.

האם DaaS מתאים לכל סוגי הארגונים?

כיום עם התעצמות טכנולוגיית DaaS ובמיוחד כניסתה של Microsoft Azure לתחום, ניתן לומר ששירות שכזה מתאים לכל גודל ארגוני.

מיקרוסופט, שהיא כידוע בעלים של Windows 10 בין היתר, מאפשרת כיום טכנולוגייה המונגשת כשירות של פריסת תחנות וירטואליות – כאלו עם יכולות שיתוף משאבים מרובת משתמשים, המפשטת עוד יותר את הפתרון ומובילה להוזלה בעלויות באופן משמעותי.

אלו חלק מהיכולות של השירות של Azure Virtual Desktop Services:

 1. פריסה מרובת תחנות Windows 10 וירטואליות ללא מגבלת תשתית וללא פגיעה בחווית משתמש
 2. מיגרציה של שולחנות העבודה והאפליקציות הקיימות גם ב-RDP/RDS לכל מחשב
 3. שימוש ב-Image ארגוני עבור התחנות או שימוש בתבניות מוכנות מגלריית Azure
 4. צמצום עלויות עם משאבים מאוחדים (Pooled) באמצעות Multi-Session הנתמכת בגרסת W10 Enterprise בלעדית לשירות Azure Virtual Desktop ו-Remote Desktop Session Host (RDSH) ב-Windows Server . כך תוכלו להפחית במידה ניכרת את מספר המכונות הווירטואליות ומערכת ההפעלה (OS) תוך מתן אותן מערכות ומשאבים למשתמשים שלכם
 5. פריסה אינדיבידואלית של תחנות עבודה אישיות (Persistent) היכן שנדרש

שולחן עבודה מרוחק כשירות הולך ומתחזק

במהלך השנים, הזמינות הגוברת של כוח מחשוב ומהירות אינטרנט במחירים סבירים הפכו טכנולוגיות כמו DaaS לברת-קיימא. ייתכן ופתרון VDI עשוי להתאים יותר ללקוח ספציפי ושירות DaaS יתאים יותר לארגון אחר, אך מעל לכל ספק המעבר לתחנות וירטואליות מנוהלות בדרך כזו או אחרת נכון יותר, קל יותר לתפעול ותחזוקה ומאובטח יותר עבור ארגונים.

DaaS ילך ויצמח ויתרחב מסיבה פשוטה: מערכות מידע רק הולכות וגדלות – כמות כח האדם לא עולה באותו יחס וגם המורכבות הולכת וגדלה. על כן, ארגונים יעדיפו בצדק להשליך את האחריות לתקינות התשתית, הרשת, מעטפת ההגנה, השדרוגים ותפעול התקלות על גופי ענן גדולים שיחזיקו הם את כח האדם הייעודי והמקצועי לטובת הנושא הזה.

כיום, לארגונים רבים DaaS מספק פתרון שימושי העשוי להביא לגמישות רבה יותר, רציפות והמשכיות עסקית, קלות ניהול והורדה בעלויות.

EnHe
צרו קשר
נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה, בקשה ועניין וניצור עמכם קשר בהקדם

  *רק פניות רלוונטיות יענו.
  *פתרונות החברה מיועדים לארגונים עם מינימום של 100 משתמשים פעילים.

  Contact Us
  Tell us about your issue so we can get you to the right people, as soon as possible.

   *Only relevant inquiries will be responded.
   *The company's solutions are intended for organizations with a minimum of 100 active users.

   כלי נגישות