גיבוי מידע ארגוני | גיבוי בענן לעסקים | התאוששות מאסון והמשכיות עסקית | DnA-IT
 1. עמוד הבית
 2. מידע מקצועי
 3. גיבוי מידע ארגוני

גיבוי מידע ארגוני

גיבוי מידע והמשכיות עסקית לארגון – משימה חשובה יותר מתמיד

ארגונים תלויים היום באופן טוטלי במחשוב ודיגיטל.

כמות המידע הארגוני הנוצר ונאגר גדל משנה לשנה.

תחום ה-IT עבר מהפיכה עצומה בשנים האחרונות ובמיוחד קיבל חשיבות אדירה מאז פרצה הקורונה לחיינו והעלייה בארועי הסייבר יצרו אתגרים חדשים המשפיעים על הצורה בה אנו נדרשים לגבות את המידע ולספק וודאות לשחזור המידע והמשכיות עסקית לארגון במקרה אסון.

מערכות גיבוי מסורתיות מוחלפות בפתרונות גיבוי מודרניים

אחת המערכות בהן היינו שואפים להשתמש לנצח היא מערכת הגיבויים. השאיפה היא להישאר עם אותם תהליכי רקע קבועים, עם אותו פורמט מידע מגובה ואותה שיטת עבודה.

במציאות של ימנו, ארגונים משליכים פתרונות מורכבים ונקודתיים בפתרונות מודרניים אשר מנוהלים בצורה חכמה הרבה יותר ובפלטפורמה אחת.

מדוע? התוכנות המסורתיות למערכות הגיבוי שנכתבו לפני עשרות שנים לא היו מיועדות לסביבה וירטואלית, לנפחי מידע גדולים, לעבודה עם הענן ולתקינות והרגולציות שהתפתחו עם השנים. יתרה מכך, כמות האפליקציות הארגוניות הכפילה עצמה עשרות מונים בעשור האחרון ותוכנות מסורתיות מתקשות להתמודד עם המורכבות ומגוון התהליכים הנדרשים לביצוע כיום.

במה כדאי לבחור? קיים היצע הולך וגדל של פתרונות מודרניים וחכמים. שווה לבחון את יכולת האינטגרציה עם יישומי ענן נפוצים גם אם כיום אין עדיין שימוש ביישומים כאלו – המגמה ברורה. מעבר לכך, שווה לשים הרבה דגש על אוטומציה ובינה מלאכותית – כיוון והתשתית מורכבת הרבה יותר מהעבר, רוב הפעמים צמתי החלטה אנושיים פחות טובים מהחלטות שמקבלת המערכת באופן דינמי ועצמאי ומעבר לכך, אנחנו רוצים לתת למערכת לעבוד בשבילנו ולא הפוך!

מעבר לכך, כיום הזמן שמשקיעים בתפעול ותחזוקה של מערכות הגיבויים מגיע לעתים למשרה מלאה ויותר. התוצאה של מערכת אוטונומית באופן כמעט מלא מוריד דרמטית את התקורה התפעולית ומפנה זמן יקר למשימות חשובות יותר.

אלו עיקרי הנקודות החשובות לנו כשאנו בוחנים פתרון מודרני לגיבוי והתאוששות:

 1. פלטפורמת Software Defined אשר תספק לנו גם ביצועים וגם יכולת התרחבות נוחה וקלה לצד מנגנוני יעילות מלאים לצמצום נפחי הגיבוי
 2. הגנה על המידע באופן אוטומטי ופשוט. במקום להגדיר תהליכים, תזמונים, מקורות מידע ועוד עשרות הגדרות – עוברים לתפיסה של הגדרת SLA ארגוני לגיבוי והמערכת מבצעת באופן אוטומטי את כל תהליכי ההגנה על המידע באמצעות אוטומציה
 3. תמיכה רחבה ביישומים ופלטפורמות וירטואליזציה. כמו כן, תמיכה במסדי נתונים מסורתיים ומודרניים דוגמת: MongoDB ,Cassandra ויישומים קריטיים דוגמת SAP HANA, Kubernetes וכו'
 4. הגנה על נתונים מחוץ לתשתית בתפיסת גיבוי WORM שאינו ניתן לשינוי (Immutable) אשר יבטיח גישה למידע במקרה של הצפנה/ארוע "כופר". רמת האבטחה המובנית חייבת להיות גבוהה כשמדובר בפתרון הגנה על המידע הארגוני המודרני אשר חייב לכלול הצפנה של המידע המגובה בשיטת at-rest/in-flight באמצעות תקן AES-256, עם אישור FIPS
 5. שילוב של ענן פרטי ו/או אינטגרציה מובנית עם כל העננים הציבוריים המובילים כולל AWS, Azure ו- Google Cloud.

גיבוי בענן וגיבוי לדיסק - מתנתקים מגיבוי בקלטות

ככל שכמות המידע הולכת וגדלה כך הסיכון בשחזור מקלטת מגנטית הולך וגדל. כך גם גדל הזמן לשחזור מערכות שלמה וארגון מלא. מעבר לכך, אין יכולת לבדוק את הגיבוי כאשר הוא מתבצע לקלטת וגם זו חשיפה במצב של אי יכולת שחזור.

  לתיאום Live Demo ללא עלות

  החלופה היא גיבוי לדיסק באופן מאובטח ומוצפן בשילוב גיבוי מאובטח לענן. בשנים האחרונות מחירי החומרה ירדו משמעותית וכיום הפתרון הופך כלכלי הרבה יותר. גם ספקיות הענן עושות שיתוף פעולה עם פלטפורמות תוכנה מודרניות לניהול מידע וגיבוי ארגוני מודרני ומספקות ניהול מידע כשירות (Data Management as a Service) -שווה לבחון את הכיוון הזה.

  Guardicore - פיתרון אבטחת מידע מתקדם עבור דאטה סנטר

  היתרונות בגיבוי לדיסק ברורים:
  1. קיצור זמן הגיבוי באופן משמעותי
  2. יכולת בדיקת הגיבוי בסיום ביצועו
  3. יכולת שחזור מהירה באופן משמעותי על פני קלטות
  4. יכולת הדלקה של שרתים ויישומים מתוך הגיבוי באופן מיידי עוד לפני סיום השחזור

  הצורך בריענון נוהל הגיבויים הארגוני

  בעקבות כל אלו, ניתן לשער כי גם נוהל הגיבוי הארגוני דורש ריענון. ייתכן ומבחינה עסקית קיימים שירותים בהם זמן השחזור הנדרש (RTO) מהיר יותר מכפי שהיה נהוג בעבר ועלולה לייצר חשיפה לפגיעה במוניטין ותביעות כנגד החברה. ייתכן ועבור מערכות מסוימות נקודת השחזור האפשרית (RPO) אינה מספקת ועלולה ליצור אובדן מידע הכרחי במקרה של שחזור וגם כאן יש השלכות עסקיות.

  מומלץ לרענן את נוהל הגיבוי ולהתאים את דרישות הארגון העסקיות לטכנולוגיה ותהליכים שיוכלו לעמוד בהן.

  גיבוי בענן לעסקים כתוכנית התאששות מאסון והמשכיות עסקית

  לסיכום- צו השעה, בהתאם להתקדמות הדיגיטלית כיום, הוא החלפת מערכות הגיבוי המסורתיות בפתרונות גיבוי מודרניים.
  קיימים יתרונות בולטים בגיבוי לדיסק באופן מקוון, כולל יכולות שיחזור מתקדמות, קיצור זמן הגיבוי ועוד. גיבוי כזה צריך להתבצע באופן מאובטח ומוצפן עם יכולות לשילוב גיבוי מאובטח לענן.

  EnHe
  צרו קשר
  נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה, בקשה ועניין וניצור עמכם קשר בהקדם

   *רק פניות רלוונטיות יענו.
   *פתרונות החברה מיועדים לארגונים עם מינימום של 100 משתמשים פעילים.

   Contact Us
   Tell us about your issue so we can get you to the right people, as soon as possible.

    *Only relevant inquiries will be responded.
    *The company's solutions are intended for organizations with a minimum of 100 active users.

    כלי נגישות